Provansa – 5 dana

0
Garantirano!
Od999,00 EUR959,00 EUR
Garantirano!
Od999,00 EUR959,00 EUR
Rezervacija putovanja
Pošalji upit
Ime i prezime*
Email adresa*
Vaš upit*
* Slažem se s Općim uvjetima i Izjavom o privatnosti.
Molimo vas da prihvatite sve uvjete i odredbe prije nastavka na sljedeći korak
* Odaberite sva obavezna polja za prelazak na sljedeći korak.

Nastavi s rezervacijom

Spremi na listu želja

Dodavanje stavke na listu želja zahtijeva račun

40

Kako rezervirati putovanje?

  • Odaberite željeni datum i broj osoba
  • Unesite tražene podatke o putnicima
  • Odaberite željene dodatne usluge/doplate
  • Rezervirajte na 24 sata ili uplatite predujam
  • Provjerite Vašu e-poštu s informacijama

Imate pitanja?

Za sva pitanja i informacije pošaljite nam upit ili nas nazovite

042 232 968

info@odisea-travel.hr

5 dana / 4 noćenja
Polasci: 17.05. i 20.09.2025.
Zagreb
Osnovne informacije
Francuska, Provansa, Aix en Provence, Marseilles, Avignon, Arles 5 dana zrakoplovom iz Zagreba Grupni polasci: 17.05. - 21.05., 20.09. - 24.09.2025. Zrakoplovne pristojbe uključene u cijenu!
  • Direktnim letom iz Zagreba za Marseille
  • Visoravan Luberon i prekrasna priroda
  • Aix-en-Provence, jedan od najljepših gradova Francuske
  • Papinska palača u Avignonu
  • Gordes, najljepše selo Francuske
  • Provansa – putovanje u najljepšu regiju Francuske
Provansa - 5 dana / 4 noćenja

Mjesto polaska

  • Zagreb

Datumi i cijene

GARANTIRANO 

17.05. – 21.05.2025. CIJENA 999 EUR FIRST MINUTE 959 EUR 

20.09. – 24.09.2025. CIJENA 999 EUR FIRST MINUTE 959 EUR 

 

Mjesta po first minute cijeni su ograničena te vrijede samo do popunjenja određenog broja mjesta

Predviđeni hoteli

Program putovanja

Dan 1ZAGREB – MARSEILLE – AIX-EN-PROVENCE let, noćenje

Sastanak putnika s voditeljem putovanja u Zračnoj luci u Zagrebu 2 sata prije polijetanja zrakoplova. Prijava na let i polijetanje zrakoplova kompanije Ryanair na liniji FR2741 u 10:30 za Marseille. Po slijetanju u zračnu luku Marseille-Provence u 12:25 sati, nakon preuzimanja prtljage ukrcavamo se u autobus i oko 13:00 sati krećemo prema obližnjem gradu Aix–en-Provence – drevne rimske Aquae Sextiae. Po dolasku prijava i smještaj u hotel. U poslijepodnevnim satima nakon kraćeg odmora, šetnja s voditeljem putovanja do središta ovog noću izuzetno aktivnog grada od Rotonde po aveniji fontana Cours Mirabeau do spomen-fontane posljednjeg provansalskog kralja Renéa i dalje živopisnim ulicama Cordeliers, Chapelliers, Tanneurs do Place des Cardeurs i gradske vijećnice te posjet gotičkoj katedrali Sv. Spasitelja s merovinškom krstionicom iz 6. st. Slobodno vrijeme  za kupnju suvenira, knjiga  i predah u nekom od mnogobrojnih malih restorana u staroj gradskoj jezgri. Noćenje..

Dan 2AIX-EN-PROVENCE – VAISON LA ROMAINE – ORANGE – PONT DU GARD – SAINT RĖMY – AIX-EN-PROVENCE doručak, noćenje

Nakon doručka u hotelu odlazimo autobusom do gradića Vaison la Romaine u Haut-Vaucluse gdje ćemo posjetiti najbolje sačuvano antičko naselje u Provansi koje svjedoči o više od 2000 godina dugoj povijesti Galliae Narbonensis. Grad je bio značajno antičko središte o čemu svjedoče 4 teatra, mnogobrojne skulpture te terme, a istančan estetski ukus lokalnog stanovništva uočljiv je u ostacima bogato ukrašenih elegantnih patricijskih zdanja na lokalitetima Puymin i Vilasse. Nakon razgleda uputit ćemo se preko rimskog mosta do ranosrednjevjekovnog Haute Ville – Gornjeg grada kamo se je galoromansko stanovnistvo sklonilo od napada barbarskih Burgunda i Vizigota u 6.stoljeću, gdje ćemo se prošetati slikovitim strmim ulicama, pogledati drevnu katedralu Notre-Dame de Nazareth s prekrasnim romaničkim klaustrom i elementima merovinške arhitekture, ranosrednjevjekovnu kapelu Saint-Quen te uživati u pogledu na grad s vidikovca. Oko podne slijedi kratka vožnja do Orangea. Počinjemo razgled antičke Arausije kratkom foto stankom uz rimski slavoluk, sazdan u vrijeme imperatora Augusta u čast veterana II legije Augusta, utemeljitelja grada 40. godine p.Kr., kasnije rekonstruiranog njegovim nasljednikom Tiberijem koji je tim putem obilježio pobjedu svog nećaka Germanicusa nad  germanskim plemenima u Porajnju te imperatorom Titusom po kojem i nosi ime.. Slijedi rimski teatar, zadivljujuće zdanje iz istog perioda, čiji je pretpostavljeni kapacitet svojedobno bio više od 7000 gledatelja, što svjedoči o važnosti grada u antičko doba, Orange je u srednjovjekovlju bio često razaran uslijed progona katarske hereze te dugotrajnih vjerskih sukoba katolika i protestanata u 16. st. Prošetat ćemo atmosferičnom povijesnom jezgrom do dojmljive katedrale Notre-Dame de Nazareth iz 13. st., potom kraći predah koji možete iskoristiti i za kraći popodnevni objed. Potom krećemo autobusom i nastavljamo put do obližnjeg Pont du Garda, slijedi razgled poznatog rimskog akvadukta iz 1. st., koji je do konca 5. st. rimski Nîmes opskrbljivao vodom iz Fontaine d’Eure kod Uzèsa. U sklopu njega je i most preko rijeke Gardon. Vrijeme za foto stanku i razgled antičkog lokaliteta, nakon čega slijedi vožnja do živopisnog mjesta Saint Rémy de Provence, drevnog rimskog Glanuma i posjet samostanu Saint Paul – utočištu za psihijatrijske bolesnike u kojem je u dva navrata boravio i Vincent van Gogh. Iz tog perioda datira njegova velika serija ponajboljih slika. Kraća šetnja po živopisnom provansalskom gradiću kroz tunele spletenih krošnji platana i predah u nekoj od kafeterija na sjenovitim trgovima, smještenih oko drevnih srednjevjekovnih fontana. Predvečer povratak u Aix–en–Provence. Očekivano vrijeme dolaska u Aix najkasnije oko 21 sat. Slobodno vrijeme. Noćenje.

Dan 3AIX-EN-PROVENCE – AVIGNON – SAINT ROMAN – ARLES – AIX-EN-PROVENCE doručak, noćenje

Nakon doručka u hotelu polazimo autobusom prema Avignonu. Kraća panoramska vožnja oko gotičkih zidina, šetnja do drevne merovinške crkve Sv. Agricole iz 7. st. s ostacima kasnoantičkih elemenata na lokalitetu, zatim posjet skulpturama bogato ukrašene gotičke bazilike Saint-Pierre sagrađene u periodu 1358.-1524. na ostacima ranije crkve iz 7. st., svojedobno uništene u napadima Saracena te srednjevjekovnoj palači iz 1469., koja je do 1908. godine pripadala uglednoj florentinskoj plemićkoj obitelji baruna Baroncelli-Javon, a provansalski pjesnik Frédéric Mistral ju je u 19. st. prozvao Palais du Roure. Danas je u njoj smješten zanimljiv Muzej Provanse. Slijedi šetnja papinskim vrtovima na stijeni, pogled s vidikovca na ljepoticu Rhȏnu i čuveni most Saint Bénézet (Pont d’Avignon) te razgled nekoć papinske katedrale Notre Dame des Doms i posjet Papinskoj palači u Avignonu, najvećoj gotičkoj palači na svijetu, sazdanoj u vrijeme stolovanja rimskih papa u Avignonu. Slobodno vrijeme u Avignonu. Zatim nastavljamo putovanje autobusom do Arlesa. Usput svraćamo do neobične trogloditske opatije Saint Roman iz 5. st., ukopane u visokoj stijeni uzvodno od  Beaucairea. Pogled na čuveni grad Tarascon i njegov zamak na drugoj obali Rhȏne. Po dolasku u Arles slijedi obilazak grada pješice, počevši od trga Place Lamartin gdje je nekoć stajala kuća u kojoj su svojedobno zajednički boravili i  djelovali  slikari Vincent Van Gogh i Paul Gauguin, potom izvana rimska Arena, teatar, bizantske terme iz 6. st. Kraći odmor u Arlesu na rimskom kriptoforumu uz poznatu kafeteriju s Van Goghovih platna, ulaz u romaničku katedralu Sv. Trophima te šetnja do spomen-centra Van Gogh. Posjet jednom od najpoznatijih rimskih i galoromanskih groblja Alyscamps, koje je po legendi posjetio sam Isus Krist, a tamo je kratko nakon toga bio pokopan i sveti Trophime, prvi biskup grada Arlesa. Groblje je od 1981. godine pod UNESCO zaštitom, a njegove dojmljive aleje sa sarkofazima uokvirene čempresima su više puta zajednički slikali Gauguin, Van Gogh, a posjećivao ih je često i  nalazio u njima inspiraciju poznati engleski pisac Lawrence Durrell, autor kultnog romana “Aleksandrijski kvartet”. Na povratku u Aix-en-Provence svratit ćemo i do mosta Pont de Langlois koji je Van Gogh više puta oslikao na svojim platnima. Očekivano vrijeme povratka u Aix oko 20 sati. Slobodno vrijeme u AixuNoćenje.

Dan 4AIX-EN-PROVENCE – GORDES – APT – L'ISLE SUR SORGUE – AIX-EN-PROVENCE doručak, noćenje

Doručak u hotelu. Ujutro oko 8 sati krećemo prema parku prirode – visoravni Luberon, srcu ruralne Provanse. Posjet Gordesu, slikovitom selu na drevnoj gradini, u čijem središtu se diže zamak lokalne plemićke obitelji Simiane, izvorno sazdan 1031., a rekonstruran u renesansnom stilu 1525. godine. Prekrasan pogled s gradine na okolna polja. Vrijeme za fotografiranje i posjet dvorcu. Nakon kraće šetnje i odmora vozimo se do obližnje romaničke opatije Sénanque iz 12. st., koja je krajobrazni biljeg Luberona. Vrijeme za fotografiranje i obilazak opatije. Izlet nastavljamo posjetom Aptu, živopisnom centru – srcu Luberona, utemeljenom od strane Rimljana 45. godine p.Kr., središtu francuske proizvodnje lavande (20% proizvodnje fine lavande). Posjet katedrali St. Anne iz 1052. godine, lokalnoj tržnici, centru proizvodnje lavandinog ulja i vezanih proizvoda. Kasnije poslijepodne krećemo do skrivenog dragulja L’Isle-sur-la – Sorgue, mjesta koje se doista ne smije propustiti kada ste već u Provansi. Posebna atrakcija kod koje ćemo obvezatno zastati je Partage des eaux, 2 km uzvodno od središta sela, gdje se rijeka dijeli na dva toka i tvori spektakl vode i zelenila. Drevno srednjevjekovno ribarsko naselje na rijeci Sorgue, čiji početak seže u daleko 12. st. može se pohvaliti prekrasnim spletom vijugavih uličica i  mnogobrojnih riječnih rukavaca i kanala, a sjene kuća, brojni vodotoci koji tjeraju vodeničke kotače te odsjaj sunca stvaraju dojam zelene oaze mira i spokoja. Selo je inače treći svjetski centar trgovaca antikvitetima, nakon Londona i Pariza. Poznate osobnosti francuske kulturne scene i estrade običavaju provoditi ljeto u ovom krasnom mjestu i posjeduju tu svoje nekretnine, čak i ugostiteljske objekte. Slobodno vrijeme za užitak u ozračju mjesta. Povratak u Aix-en-Provence oko 20 sati. Noćenje.

Dan 5AIX-EN-PROVENCE – DOMAINE TERRE DE MISTRAL – MARSEILLE – ZAGREB doručak, let

Nakon doručka odjava iz hotela. Prtljagu ćemo ostaviti u hotelu, a slobodno vrijeme u Aixu iskoristit za posjet Marché aux Fleurs na trgu ispred Hȏtel de Ville (gradske vijećnice), a za ljubitelje umjetnosti predlažemo posjet atelieru Paula Cézannea, muzeju čuvenog op-art umjetnika Vasarelyja te svakako posjet muzeju Granet u Aixu, gdje su izložena djela Cézannea, Van Gogha, Picassa i De Staëla. Poslijepodne transfer iz hotela  oko 14 sati do vinskih podruma u vinogradima Domaine Terre de Mistral u podnožju gore Sainte-Victoire, koju je čuveni Cézanne u više navrata prenio na svoje platno. Slijedi kraći obilazak vinograda i vinarije koja je certificirana s AOP Côtes de Provence et IGP Méditerranée, te dobitnik nagrade Prix national de l’œnotourisme 2013. i sudionik završne selekcije u enoturističkoj ponudi “Terre de Vin 2024”. Posljednje trenutke provest ćemo u autentičnom seoskom ambijentu Cézanneove stare Provanse uz 5 izvrsnih domaćih vina. Slijedi transfer u zračnu luku Marseille-Provence. Po dolasku, prijava na let i polijetanje zrakoplova prema Zagrebu u 19:40 sati na liniji FR2740 (Ryanair). Dolazak u Zagreb predviđen je u 21:25 sati.

Cijena uključuje

  • prijevoz zrakoplovom u ekonomskoj klasi na relaciji Zagreb - Marseille - Zagreb
  • pristojbe zračnih luka
  • uključen 1 komad predane prtljage koja se prijavljuje po osobi (svaki kofer do 20 kg) + 1 komad ručne prtljage (dimenzija ne većih od 40 cm x 20 cm x 25 cm. To može biti mala torba, ruksak ili torba za laptop.)
  • smještaj u dvokrevetnim sobama na osnovu 4 noćenja s doručkom u hotelu 3* u Aix-en-Provence
  • degustaciju vina u Domaine Terre de Mistral
  • pristojbu i ulaznicu za posjet Pont du Gardu
  • prijevoz autobusom i razglede prema programu
  • boravišna pristojba
  • voditelja putovanja na hrvatskom jeziku cijelo vrijeme ture
  • jamčevinu i troškove organizacije putovanja

Cijena ne uključuje

(doplate na licu mjesta)

  • ulaznice za kulturno-povijesne spomenike i muzeje koje nisu navedene kao uključene
  • fakultativne sadržaje
  • troškove osobnih narudžbi

Moguće doplate

(prilikom rezervacije)

  • doplatu za jednokrevetnu sobu 295 €
  • paket ulaznica 75 € (Papinska palača u Avignonu, Rimski amfiteatar u Orangeu, Samostan Saint-Paul de Mausole u Saint-Rémy-de-Provence, trogloditska opatija Saint Romain, rimski nekropolis Alyscamps, arheološki lokalitet u Vaison la Romaine i romanička opatija Sénanque)
  • putno osiguranje i osiguranje od otkaza putovanja
Važne informacije

Informacije o destinaciji

Provansa (fra. Provence) je regija u jugoistočnoj Francuskoj koja leži na Sredozemnom moru i graniči s Italijom. Dio je francuske administativne regije Provence-Alpes-Côte d’Azur. Tradicionalna regija Provansa se proteže departmanima Var, Vaucluse i Bouches-du-Rhône i dijelom u departmanima Alpes-de-Haute-Provence i Alpes-Maritimes. Provansa je dobila ime po tome što je bila prva rimska provincija izvan Italije.

Francuska je država u zapadnoj Europi s 66,896,109 stanovnika i površinom od 674.000 kvadratnih kilometara, s nekoliko prekomorskih teritorija i otoka. Prekomorski posjedi uključuju Francusku Gvajanu u Južnoj Americi, te otoke poput Martinika, Réuniona i Nove Kaledonije u Atlantskom, Indijskom i Tihom oceanu. Francuska je jedna od zemalja osnivačica Europske Unije, i njena teritorijem najveća članica. Jedna je od najrazvijenijih, najbogatijih i najprepoznatljivijih država svijeta, a s 82 milijuna turista godišnje i najposjećenija.

Važne napomene

10:45 – 12:40
Zagreb – MARSEILLE PROVENCE AIRPOR
Trajanje leta : 01:55
Polazna zračna luka : ZAGREB AIRPORT
Dolazna zračna luka : MARSEILLE PROVENCE AIRPOR
 
Povratak:
19:40 – 21:25
MARSEILLE PROVENCE AIRPOR – Zagreb
Trajanje leta : 01:45
Polazna zračna luka : MARSEILLE PROVENCE AIRPORT
Dolazna zračna luka : ZAGREB AIRPORT
Navedene su lokalne satnice na destinaciji. Satnice letova su informativne i neobvezujuće.
Točan red letenja biti će naveden u završnoj obavijesti o putovanju.

 

– Organizator putovanja ima pravo na izmjenu programa putovanja kao i vremena polazaka zrakoplova (kada to zahtjeva situacija tijekom putovanja), ali garantira da će se program izvesti u cijelosti.

– Kategorizacija hotela u Francuskoj odgovara službenoj hotelskoj kategorizaciji u zemlji u koju se putuje i može biti različita od europskih standarda.

– Molimo Vas da se o sigurnosti putovanja u pojedine zemlje informirate u Ministarstvu vanjskih poslova ili na njihovoj web stranici: www.mvep.hr

– Neispravni putni dokumenti, koji za posljedicu imaju odustajanje od putovanja, ni u kojem slučaju ne obvezuju organizatora putovanja te se primjenjuju uvjeti otkaza putovanja organizatora.

Opći uvjeti organizatora

Upute i opći uvjeti putovanja za turističke aranžmane sastavni su dio programa i ugovora o putovanju, te sadrže za putnika sve potrebne predugovorne informacije. Rezervacijom putovanja i potpisom na ugovoru o putovanju suglasni ste s navedenim uvjetima, stoga molimo pozorno pročitajte uvjete.

Opći uvjeti organizatora